FAQ

 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania  

 

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia ?

 Z uwagi na szeroką gamę oferowanych wzorów i materiałów, wszystkie panele wykonywane są na zamówienie. Twoje zamówienie po zaksięgowaniu płatności zostanie dodane do naszej kolejki produkcyjnej i będzie gotowe do wysyłki w ciągu 7-10 dni roboczych.  

Aby przyspieszyć zamówienie, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@azurove.pl – dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoje potrzeby. W przypadku pytań dotyczących statusu zamówienia, prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

 •  Czy sprzedajecie meble z IKEA , JYSK ?

Nie, nie sprzedajemy mebli firmy IKEA czy Jysk. Sprzedajemy same panele dekoracyjne do przymocowania na istniejące już meble z IKEA, JYSK lub każde inne meble do których wykonujemy panele na wymiar.

 • Czy wykonujecie zabudowy do grzejników?

Nie, nie wykonujemy zabudowy stolarskiej do grzejników. Możesz zamówić u nas panele ażurowe, które można montować bezpośrednio na grzejnikach płytowych za pomocą specjalnego zestawu montażowego wykonywanego na wymiar. Albo panele frontowe i boczne, które zamontujesz w zbudowanej przez siebie / stolarza obudowie. Do grzejników żeberkowych nie posiadamy zestawu montażowego - w tym przypadku rekomendujemy stworzenie zabudowy i wklejenie w nią naszych paneli.

 • Czy wysyłacie panele za granicę ?

Tak, wysyłamy nasze produkty do krajów Unii Europejskiej. Z uwagi na zróżnicowane gabaryty paczek, koszt wysyłki sprawdzamy indywidualnie - napisz do nas jeśli chcesz poznać koszt dostawy do Twojego kraju. Po wysłaniu czas dostawy do większości krajów UE wynosi od 3 do 7 dni roboczych.  

 • Z czego wykonane są wasze panele ażurowe?

Nasze panele ażurowe są dostępne w czterech opcjach materiałowych:

 • pcv spienione białe matowe o grubości 3mm lub 5mm
 • plexi biała i czarna w połysku o grubości 3mm lub 5mm
 • lustro akrylowe złote i srebrne o grubości 3mm
 • sklejka brzozowa surowa o grubości 4mm
 • Czy białe panele mają ten sam kolor, co meble IKEA?

Nie, panele z pcv spienionego białego oraz plexi białej w połysku mają inny chłodniejszy odcień bieli niż meble IKEA.

 • Czy panele ażurowe można malować?

Panele ażurowe z pcv spienionego białego oraz panele ze sklejki można malować. W przypadku paneli z pcv rekomendujemy użycie farby w sprayu, na rynku dostępna jest szeroka gama farb w połysku i macie oraz farb kredowych w sprayu - te ostatnie dają piękny matowy efekt. Farby olejne nie nadają się do malowania paneli ażurowych - mogą zniszczyć panele.

W przypadku paneli ze sklejki, możesz użyć każdego rodzaju farby, wosku, bejcy czy lakieru. Nawet farba do ścian nada się do malowania paneli ze sklejki. Pamiętaj tylko aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze instrukcje malowania i instalacji paneli : https://azurove.pl/pl/i/Jak-to-dziala/14 

 • Jak przygotować meble, lustra lub ściany przed aplikacją paneli ażurowych?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powierzchnia na której będziesz montować panel powinna być czysta, odtłuszczona i sucha. W przypadku mebli i luster przetarcie powierzchni środkiem na bazie alkoholu będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj tylko aby alkohol dobrze odparował, gdyż może wejść w reakcję chemiczną z panelami z lustra akrylowego.

 • Jak wygląda montaż paneli?

Wraz z panelami otrzymasz od nas trwałą taśmę samoprzylepną firmy 3M. Wystarczy zerwać zabezpieczenie taśmy i docisnąć mebel do uprzednio oczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni. 

Jeśli wolisz używać kleju - rekomendujemy zakup kleju do luster LAKMA lub uniwersalnego silikonu bezbarwnego firmy Technicqll, który nie uszkadza luster akrylowych.

 •  Czy panele ażurowe można przyciąć?

Tak, panele ażurowe z pcv spienionego białego można bardzo łatwo przyciąć za pomocą nożyka tapicerskiego i prostej krawędzi jako prowadnicy. Wszelkie szorstkie krawędzie można wygładzić drobnym papierem ściernym lub papierowym pilniczkiem do paznokci. 

Panele z innych materiałów dostępnych w naszym sklepie niestety trudno będzie dociąć w domowych warunkach.

 •  Czy w panelach ażurowych można wywiercić otwory na gałki?

Jeśli nie zamówiłeś paneli z otworami na gałki, to możesz je wywiercić samemu, ale tylko w przypadku paneli z pcv oraz sklejki. Panele z plexi i lustra są bardzo delikatne i nawet przy użyciu specjalnego wiertła do szkła mogą ulec uszkodzeniu.

 • Czy panele ażurowe można zdejmować?

Taśma montażowa firmy 3M, którą dostarczamy wraz z panelami jest bardzo mocna i trwała, dzięki czemu panele są solidnie zamontowane na froncie.  Dlatego podczas demontażu należy pamiętać o tym, że na meblach mogą pozostać resztki kleju lub taśmy, a sam panel lub front mogą ulec uszkodzeniu, co może wiązać się z koniecznością renowacji frontów po zdjęciu paneli.

 • Czy wykonujecie panele na każdy wymiar?

Tak, możemy przygotować panele na każdy wymiar, ale ze względów technicznych i logistycznych przy dużych powierzchniach projektujemy wzór podzielony na mniejsze sekcje (panele). Aby przyspieszyć proces wyceny i projektu, wyślij nam dokładne wymiary i zdjęcie mebla , ściany czy lustra na które mamy przygotować panel.

 • Czy możecie dopasować wzór do różnych rozmiarów frontów?

Tak, w przypadku paneli na wymiar dopasowujemy wzór do całego mebla aby tworzył spójną całość. Aby przyspieszyć proces wyceny i projektu, wyślij nam dokładne wymiary i zdjęcie mebla , ściany czy lustra na które mamy przygotować panel.

 • Czy panele ażurowe mogą być używane na zewnątrz?

Plexi biała i czarna w połysku jest często używana jako materiał do produkcji reklam zewnętrznych. Jednak same panele ze względu na swoją delikatną konstrukcję jak i nasze taśmy montażowe nie były przez nas testowane pod kątem długotrwałego użytkowania na zewnątrz, dlatego nie możemy dać takiej rekomendacji.

 •  Czy mogę zwrócić zamówienie?

Możesz zwrócić niespersonalizowane zamówienie w ciągu 14 dni od momentu jego otrzymania, panele muszą posiadać oryginalną folię ochronną i nie mieć śladów używania. Przeczytaj naszą politykę zwrotów tutaj.  

Panele wykonywane na indywidualne zamówienie nie podlegają prawu odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Dotyczy to również paneli spersonalizowanych - czyli takich w których na zlecenie Klienta zostały wycięte otwory na gałki.

 

Jeśli masz więcej pytań, zapraszamy serdecznie do kontaktu - z przyjemnością udzielimy wyczerpujących odpowiedzi.

Zespół AŻUROVE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl